Kontakta Korpen

Korpen finns över hela Sverige.
Hitta kontaktuppgifter till en f
örening i din närhet

Nedan hittar du kontaktuppgifter till Korpens styrelse, personal på förbundskansliet, våra revisorer, korpidrottsnämnden, valberedning samt till vår rådgivning. 

Korpen Svenska Motionsidrottsförbundet
Idrottens Hus

Besöksadress
Skansbrogatan 7
Stockholm

Leveransadress - för transporter och stora paket till IH
Östgötagatan 98 D
116 64  Stockholm

Postadress - för all post till IH
Box 11016
100 61  Stockholm

Fakturor till Korpen Svenska Motionsidrottsförbundet, organisationsnummer 802001-8613

Korpen Svenska Motionsidrottsförbundet
Fack 5668
Box 3040
831 46 Östersund

Hemsida: www.korpen.se
Epost: info@korpen.se 

Bankgiro: 596-6767
Organisationsnummer: 80 20 01 - 8613


Presskontakt på Korpen 

Magnus Dahlberg
Kommunikatör med särskilt ansvar för PR
08- 699 64 17, magnus.dahlberg@korpen.se 

Förbundskansliet


Eva Bjernudd
Generalsekreterare
08-699 64 10, eva.bjernudd@korpen.se

Erik Eng
Chef, Marknadsstrateg 
08-699 60 07, erik.eng@korpen.se

Sara Alfredsson
Föreningsutvecklare
08-699 64 07,sara.alfredsson@korpen.se

Ulrika Clevesjö
Projektledare och föreningsutvecklare med
särskilt ansvar för IT-frågor
08-699 64 03, ulrika.clevesjo@korpen.se

Magnus Dahlberg
Kommunikatör med särskilt ansvar för PR
08- 699 64 17, magnus.dahlberg@korpen.se 

Camilla Waltin (föräldraledig) 
Kommunikatör med särskilt ansvar för digitala medier
08-699 64 27, camilla.waltin@korpen.se

Sofia Melander
Projektledare och föreningsutvecklare med
särskilt ansvar för profilering
08-699 64 40, sofia.melander@korpen.se

Anna Sundström
Projektledare med särskilt ansvar
för nationella organisationer och internationellt arbete
samt styrelsens och GS sekreterare
08-699 64 15, anna.sundstrom@korpen.se

Kajsa Sellidj Wretman
Projektledare inom verksamhetsutveckling
08-699 64 14, kajsa.sellidj@korpen.se

Andreas Fält 
Projektledare och föreningsutvecklare med 
särskilt ansvar för verksamhetsutvecklingsprojekt
08-699 64 13, andreas.falt@korpen.se

Paula Samuelsson 
Verksamhetscontroller
08- 699 64 02, paula.samuelsson@korpen.se 

Magnus Wreile
Controller, ekonomiansvarig och föreningsutvecklare
08-699 64 05, magnus.wreile@korpen.se 

Pär Ånell
Föreningsutvecklare och projektledare
08-699 64 25par.anell@korpen.se

Regina Hedström 
Projektledare Aktiv Senior, ansvarig Senior
och Idrott för äldre (RF-projekt)
0709-11 38 38 regina.hedstrom@korpen.se 

Andrea Davidsson
Chef Motionsidrott
08-6996147 andrea.davidsson@korpen.se

 

Evelina Aittamaa
Föreningsutvecklare med fokus på KIT
08-699 64 12 evelina.aittamaa@korpen.se

 

Carl Andersson
Verksamhetsutvecklare med IT-inriktning

08-699 64 37

 

Camilla Altéus 
Verksamhetsutvecklare för Aktiva arbetsplatser
och Nationella organisationer

camilla.alteus@korpen.se

 

Emelie Nordh
Kommunikatör 
emelie.nordh@korpen.se 
08-699 64 11